niedziela, 20 września 2020

Książkowe pokusy #4

Dzień dobry, zapraszam na kolejny odcinek książkowych pokus! Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu dla siebie coś ciekawego, a może już znacie te książki i podzielicie się ze mną swoją opinią? :)

 


1. Eragon
Christopher Paolini 
Wydawnictwo MAG

Oto klasyka fantastycznej literatury o smokach, młodzieżowy bestseller, niektórzy nawet czytają ją w szkole jako lekturę. Tymczasem ja, choć nieco wstyd to przyznać, nigdy Eragona nie przeczytałam. Żeby jeszcze bardziej pogorszyć sytuację, muszę się przyznać, że widziałam film. Dlatego teraz, po latach, chciałabym to zaniedbanie nadrobić. Zdaję sobie sprawę, że książka przez lata zdobyła rzesze zarówno zwolenników jak i przeciwników, więc też chcę wiedzieć do której grupy należę. Znając moje zamiłowanie do smoków, zapewne do tych pierwszych, ale dopóki książki nie przeczytam, nie będę wiedzieć. 

 
2. Nieprzyzwoite
Elvira Seminara
Wydawnictwo W.A.B.
 
Słyszałam mnóstwo pozytywnych słów na temat serii "z miotłą" od wydawnictwa W.A.B. Któregoś razu na promocji upolowałam Nieprzyzwoite, historię pachnącą ponoć Sycylią, rozpaczą, poszukiwaniem, napięciem. Młode małżeństwo traci dziecko - ona pogrąża się w żałobie, on powraca do pracy. Żeby pozbierać jakoś swoje życie decydują się na pomoc domową. Stopniowo sytuacja w domu się zmienia, gęstnieje, pojawia się napięcie, wisząca w powietrzu groźba... Tak przynajmniej ma być w teorii. W tym momencie (13.09.2020) na portalu Lubimy czytać książka ma stosunkowo niską ocenę, bo zaledwie 5,5/10,0, więc teraz mam pewne obawy, że obiecana doskonała lektura, nie okaże się aż tak dobra, ale zamierzam dać jej szansę i spróbować. Może ktoś z Was ją czytał?


 
 
3. Ku klux klan. Tu mieszka miłość 
Katarzyna Surmiak-Domańska
Wydawnictwo Czarne
 
Przede wszystkim, wbrew pozorom bardzo niewiele wiem o samym Ku klux klanie. Niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale kiedy przychodzi do konkretów to zaczynam się jąkać. ;) Dlatego bardzo chciałabym poszerzyć swoją wiedzę na temat tej organizacji znanej ze swoich rasistowskich poglądów. W ten sposób płynnie przechodzimy do tego, że jeśli poszerzać takie kompetencje to Wydawnictwo Czarne jest moim pierwszym wyborem. Książka pani Surmiak-Domańskiej na Lubimy czytać obecnie jest oceniana na 7,6/10,0 (do 13.09.2020 oceny wystawiło prawie 1500 osób). Jak widzicie, brzmi to wszystko bardzo zachęcająco - pozytywny odbiór czytelników, bardzo ciekawy temat... Naprawdę nie mogę się doczekać tej lektury!
 
 


4. Zapłata 
Małgorzata Rogala
Wydawnictwo Czwarta Strona
 
Małgorzata Rogala to znane nazwisko w świecie "kryminalistów". Ci, którzy sięgają po polskie kryminały nieodmiennie polecają mi tę autorkę obiecując wszystko co najlepsze - intrygujących bohaterów, doskonały suspens, ciekawą intrygę, napięcie do samego końca. Nie będę oszukiwać, że od dłuższego czasu mam chęć spróbować z tą autorką, a najchętniej polecaliście mi cykl Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka co sprawiło, że trafił on na moją listę do przeczytania. Mam nadzieję, że będę równie usatysfakcjonowana jak i Wy!
 
 
 
5. Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
Wydawnictwo W.A.B.

Uwielbiam Zwierza Popkulturalnego i jeśli pojawia się nowy filmowy temat, czy to drama przy Oscarach, czy wrażenia z premier Netflixa, czy dyskusja o czymkolwiek filmowo/serialowo, to zawsze najpierw sprawdzam czy, a jeśli tak to co, na ten temat powiedział Zwierz. Dlatego nie mogę przejść obojętnie obok tej książki. Wierzę, że będzie merytorycznie i poszerzę swojej horyzonty, zwłaszcza, że niewiele w sumie o samych Oscarach wiem! 

Czytacie żeby poszerzać horyzonty i uczyć się o czymś czy wolicie jednak czytać dla odpoczynku i rozrywki? Ja na zmianę. ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...