O mnie

Przede wszystkim jestem studentką biofizyki, książkofilem, warszawianką, miłośniczką herbaty i powsinogą. Z przyjemnością oglądam filmy i seriale, z jeszcze większą chodzę do teatru choć to jak wiadomo bywa trudne mając do dyspozycji finanse typowego studenta. Prócz tego, partnerka buddysty nie uznająca tematów tabu i chętnie podejmująca wszystkie tematy - także gdy chodzi o tematykę książki, oraz właścicielka rudego kocura rozmiaru Garfielda zakochana w całym świecie.

Prócz tego uwielbiam wyzwania i nowe doświadczenia. Obecnie uczę się gotowania, haftowania, hiszpańskiego i programowania, rozwiązywania zadań z fizyki statystycznej.. Oczywiście bym zapomniała o chyba najciekawszym - jestem nową członkinią blogosfery. :)

Fascynuje mnie literatura. Uwielbiam kiedy książka porywa mnie i wciąga bez reszty do własnej rzeczywistości. Nie do opisania jest uczucie gdy stajesz się bohaterem książki, integralną jej częścią. Zupełnie jak gdyby sam fakt czytania książki wpływał na jej fabułę. Jak w mechanice kwantowej - akt pomiaru wpływa na pomiar. :)
Jednak nie tylko taka forma do mnie przemawia. Lubię czytać filozoficzne przemyślenia, naukowe tłumaczenia, historyczne objaśnienia czy kuchenne wynurzenia. Słowem - czytam wszystko co tylko się da. Najchętniej pochłaniam wydania papierowe. Rozumiem i popieram idee czytników, ale dla mnie już nie ma ratunku, jestem uzależniona od zapachu świeżej książki i dotykania jej delikatnej okładki. Ze względów praktycznych czasami sięgam po czytnik, lecz nie dotykam audiobooków (poza językowymi) ponieważ jestem typowym wzrokowcem.

Zapraszam do mojej wirtualnej biblioteki i rozgość się śmiało! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz