poniedziałek, 3 lipca 2017

Podsumowanie miesiąca z życia pogromcy nudy!!

W czerwcu z racji egzaminów w sesji i doktoranckich było mnie w sieci znacznie mniej niż zwykle, co jednak nie oznacza, że nie czytałam! Gdzie mogłam tam czytałam, a przy okazji pokazywałam się z książką w ramach akcji Woluminy. Głos książki (o której więcej napisałam TU) :D


Książką podróżną została Zawód Wiedźma autorstwa Olgi Gromyko. :D Czytałam we wszelkich środkach komunikacji miejskiej – pociągi podmiejskie, metro, tramwaje i autobusy mi nie straszne. :D Czytałam na Kampusie Ochota Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, czytałam w Ośrodku dla bezdomnych, czytałam na przystankach, u dentysty i w ochockich kawiarniach. Na plaży, z racji bardzo kapryśnej pogody, pokazywałam się z czytnikiem zamiast książki, ale zawsze wiernie czytałam, a nawet zagadałam kilka osób czy czytają na plaży. :D Odpowiedź mnie zaskoczyła (a nie powinna!), bo akurat trzy zapytane osoby pokazały mi swoje... Czytniki! Tak jak ja, wybrały e-rozwiązanie z powodu niepewnej pogody i silnego wiatru. Na tapecie był Behawiorysta Remigiusza Mroza, Czarne narcyzy Katarzyny Puzyńskiej i Oddam Ci słońce Jandy Nelson. :)


Nie wszędzie niestety mogłam robić zdjęcia dokumentujące, a presji osobom, z którymi udało mi się nawiązać relację absolutnie nie chciałam narzucać. Trzeba też przyznać, że nie dopisywała mi pogoda, o ile ebook na kropienie deszczu jest raczej odporny, o tyle papier już nie za bardzo. Mam więc nadzieję na lepsze warunki pogodowe, więcej rozmów i zdjęć w lipcu!


Zawsze czytam w podróży, więc technicznie ilość czasu spędzanego z książką się dla mnie nie zmieniła, z tą niewielką różnicą, że czytałam książkę papierową zamiast ebooka. Jednak udział w akcji pozwolił mi nawiązać wiele relacji z zupełnie obcymi osobami, wreszcie stałam się recenzentką nie tylko wśród znajomych i w sieci, ale też na przystanku, na ulicy, na plaży w stosunku do zupełnie przypadkowych ludzi! To naprawdę cudowne uczucie!

Gorąco namawiam Was do wzięcia udziału w akcji! Czytajmy razem w przestrzeni publicznej, możecie na głos, możecie po cichu, możecie zaproponować komuś książkę, możecie podzielić się wrażeniami lektury! To świetny pomysł na miłe spędzenie czasu, poznanie nowych osób, podzielenie się dobrą książką z innymi, więc do dzieła! :)


Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z akcją pisz na szufladopolka@gmail.com lub poprzez fan page Szufladopółka. W celu ułatwienia komunikacji jest również grupa na Facebooku, gdzie można zadawać pytania, rozwiewać wątpliwości, wrzucać linki do dokumentacji Waszych działań i znajdziecie ją tutaj: https://www.facebook.com/groups/455564944781961/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...