O mnie

 
Przede wszystkim jestem doktorantką w arcyważnym projekcie ratującym ludzkość przed zagładą, wielkim książkofilem, warszawianką, miłośniczką herbaty i powsinogą. Uwielbiam długie spacery, podróże dalsze i bliższe, kocham obcowanie z naturą mimo, że ponad wszystko kocham Warszawę. :) Z przyjemnością oglądam filmy i seriale, z jeszcze większą chodzę do teatru choć to jak wiadomo bywa trudne mając do dyspozycji finanse typowego studenta. Poza tym, partnerka buddysty nie uznająca tematów tabu i chętnie podejmująca wszystkie tematy - także gdy chodzi o tematykę książki.

Prócz tego uwielbiam wyzwania i nowe doświadczenia. Obecnie uczę się gotowania, szydełkowania, hiszpańskiego, programowania i... samodzielnego życia.

Fascynuje mnie literatura. Uwielbiam kiedy książka porywa mnie i wciąga bez reszty do własnej rzeczywistości. Nie do opisania jest uczucie gdy stajesz się bohaterem książki, integralną jej częścią. Zupełnie jak gdyby sam fakt czytania książki wpływał na jej fabułę. Jak w mechanice kwantowej - akt pomiaru wpływa na pomiar. :)

Jednak nie tylko taka forma do mnie przemawia. Lubię czytać filozoficzne przemyślenia, naukowe tłumaczenia, historyczne objaśnienia czy kuchenne wynurzenia. Słowem - czytam wszystko co tylko się da. Do moich ulubionych gatunków należą fantastyka, literatura faktu, literatura młodzieżowa i kryminały. Nie jestem wielbicielką erotyków ani horrorów. Moje serduszko dzieli się na pół pomiędzy czytnik i wydania papierowe, co znacząco zwiększa liczbę moich podbojów literackich, lecz nie dotykam audiobooków (poza językowymi) ponieważ jestem typowym wzrokowcem.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś - rozgość się śmiało! :)


Jeśli masz chęć poznać mnie bliżej to zapraszam na kilka bardziej osobistych postów:
- LBA I
- LBA II
- LBA III
- 27 faktów o mnie na 27 urodziny
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...