środa, 8 marca 2017

Z okazji Dnia Kobiet!

Wspaniałe kobiety - życzę Wam żebyście były dokładnie takie jak zechcecie, żebyście miały do siebie szacunek i miłość, żebyście były szczęśliwe, a na słowa "nie możesz" reagowały szczerym i pięknym śmiechem. Bo możesz. <3
Drodzy panowie - tak wyszło, że powyższe życzenia są życzeniem szczęścia także dla Was, bo czyż jeśli się ziszczą świat nie będzie lepszy?

Tak się złożyło, że dzisiaj świętuję walcząc o prawa swoje i kobiet w 54 innych państwach!

Dlatego dzisiaj przedstawiam Wam 10 wyjątkowych książek, bo Dzień Kobiet to idealny moment aby porozmawiać o kobiecości!

Małe kobietki, Louisa May Alcott
Wydawnictwo MG

Utwór sprzed wieków, który stał się klasyką literatury kobiecej. Dlaczego? Dlatego, że przez wieki zmieniał obyczajowość kobiet. Książka  odmienia spojrzenie na siebie już od najmłodszych lat, bo tak naprawdę Małe kobietki to pozycja dla młodszych czytelniczek, wkraczających na drogę kobiecości. Owszem jest nieco moralizatorska i niezbędne jest spojrzenie przez palce na pewne kwestie wynikające z wieku książki, ale daje nam piękną lekcję szacunku, miłości, mądrości i radości!


Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji, Diane Ducret
Znak Horyzont

Wagina. Słowo, które wielu przeraża, niesmaczy, drażni i zawstydza. Seksualność kobiet i jak wyglądała ona przez wieki na świecie. Dzień Kobiet to fantastyczny moment na oswojenie z tymi tematami a Zakazane ciało to doskonałe do tego narzędzie. Niektóre rzeczy były nowe, inne już znałam, ale wszystko mnie zaciekawiło. Wniosek jest jednak jeden - znajmy swoje ciało i kochajmy! :)Kobieta na krańcu świata, Martyna Wojciechowska
Wydawnictwo G+J

Międzykulturowy Dzień Kobiet! Ludzie to także kobiety. Mieszkają na całym świecie, a ich codzienność niekiedy diametralnie się różni. Książka Martyny Wojciechowskiej to reportaż i przygoda w jednym, piękne zdjęcia i niesamowite historie, które są fascynujące, pełne marzeń, odwagi, pasji i kobiecości. Na całym świecie żyją kobiety i zasługują na miłość i szacunek.Pozorność, Natalia Nowak-Lewandowska
Wydawnictwo Replika

Nie każda kobieca historia jest szczęśliwa. Niestety wciąż są wśród nas osoby, które przeżywają codziennie tragedie i dramaty. Są takie które boją się każdego dnia, a ich niemy krzyk jest niesłyszany. Pozorność to szokująca książka o dramacie, który może spotkać każdego z nas, nawet jeśli nie bezpośrednio. Nie możemy się zgadzać na przemoc i nie ma znaczenia kto jest jej ofiarą - kobieta, mężczyzna czy dziecko.


Krąg, Dave Eggers
Wydawnictwo Sonia Draga

Prywatność. Prawda. Historia. Prawo. Teoretycznie przerysowany obraz wydaje się przerażająco realistyczny. Przedstawiam Wam historię o ogromnych ambicjach, o kobiecie, która powoli uświadamia sobie jak łatwo ją zmanipulowano bazując na ludzkich potrzebach i marzeniach. Zostawiam tę książkę, abyśmy dzisiaj zastanowili się nad tym ile prywatności pozostawiamy pozostawiamy korzystając z internetu. Książka nie jest napisana doskonale, ale przedstawia temat, który jest bardzo ważny i pewnego dnia może zaważyć także na naszym bezpieczeństwie.

Służące, Kathryn Stockett
Wydawnictwo Media Rodzina

Czy ja w ogóle muszę przedstawiać tę książkę? :) Ta historia podbiła setki serc, można więc śmiało założyć, że podbije i Wasze, więc koniecznie musicie to sprawdzić. Jest o sile kobiecości, odwadze, honorze, przyjaźni i szacunku, o strachu i niszczących stereotypach. To idealna książka z okazji Dnia Kobiet, porusza wszystkie ważne tematy o niczym nie zapominając.
Piąta pora roku, Nora K. Jemisin
Wydawnictwo Sine Qua Non

Fantastyka też porusza kobiece tematy! Jedna z niedawnych premier intrygująca Piąta pora roku to opowieść o dojrzałej kobiecie, która przeżywa ogromną rodzinną tragedię i jest gotowa obrócić świat w pył aby odzyskać swoje dziecko. To książka o odwadze, desperacji i wielkiej kobiecej miłości w doskonale skonstruowanym świecie Bezruchu. „Wiosna, Lato, Jesień, Zima; Śmierć jest piąta, wszystko spina."Zakonnice odchodzą po cichu, Marta Abramowicz
Wydawnictwo Krytyka Polityczna

Zakonnice to także kobiety. Książka opowiada o faktach ukrywanych, niezwykle rzadko i nieśmiało poruszanych. O zderzeniu ideałów i wiary z realiami, które potrafią złamać. To fakty o tym jak trudno wybrać drogę wiary, nadziei i miłości do Boga, a nawet kiedy się to zrobi ciężko w niej wytrwać. Kiedy jednak taka zagubiona kobieta zdecyduje się zejść z obranej ścieżki powinna mieć wsparcie i pomoc, a nie zostawać przez wszystkich odrzucona. Tymczasem zamiast tego często zostaje zupełnie sama nie tylko z życiem, ale także ze sobą, utraconą wiarą, ideami.

Dziewczyna z daleka, Magdalena Knedler
Wydawnictwo Novae Res

Kolejna niesamowita książka o kobiecości. To niejednoznaczna sentymentalna podróż pełna wszelkich uczuć i doznań, napisana tak pięknie i wzruszająco, ale bez zadęcia i niepotrzebnego słodzenia, że można się zakochać. Jest przeszłość i tajemnice, jest nadzieja, miłość i oddanie, ale są też zdrada, ból wspomnień i trudne wybory. Dziewczyna z daleka robi ogromne wrażenie i pozostawia ślad nawet długo po skończeniu lektury.Alibi na szczęście, Anna Ficner-Ogonowska
Wydawnictwo Znak

Kobiece książki to także wzruszające piękno uczuć. Alibi na szczęście to wspaniała książka o miłości, zmianach i nadziei. Dobrze napisana, przyjemna pozycja, która opowiada o tym, że każdy z nas ma prawo do szczęścia, uśmiechu i właśnie.. Miłości.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...