sobota, 25 lutego 2017

LBA

Za nominację dziękuję niezastąpionej Onlypretender z Wyznań uzależnionej od... książek i nie przeciągając zobaczmy co z tych pytań wyjdzie. :)

1. Jak wygląda Twoja wymarzona praca?
Oj chyba będę nudna. Moja wymarzona praca to praca w moim zawodzie czyli laboratoryjna biofizyka molekularna z elementami bioinformatyki, najlepiej ukierunkowana na neuronauki i medycynę molekularną.


2. Pies, kot, a może coś innego?
Pies i kot i wszystko inne. Awersję mam wyłącznie do pająków, no dobra karaluchom też mówię nie. ;) Kocham zwierzęta, a zwierzęta kochają mnie, więc najlepiej wszystko. ;)

3. Za co lubisz książki?

Za to, że zawsze są, że mogę się w nie zanurzyć bez konsekwencji. Za to, że odrywają moje myśli od codzienności, potrafią relaksować, kiedy trzeba wyciszać emocje a kiedy indziej je wywoływać. 


4. Z jaką książką spędzisz dzisiejszy wieczór?
Dzisiaj będzie to Osobliwy dom Pani Peregrine Ransoma Riggsa.5. Do jakiego książkowego świata chciałabyś przenieść się na jeden dzień?
Na jeden dzień? Śródziemie lub Świat Dysku.

6. Czy Twój ulubiony kolor króluje w Twoim otoczeniu?

Nie jest jeden, ale tak. Uwielbiam zielony, czarny i fioletowy. I to właśnie one w różnych proporcjach dominują w moim otoczeniu. 

7. Ekranizacja książki, którą chcesz zobaczyć to?
Zależy czy taka co ma być ekranizowana, czy taka która chciałabym żeby była ekranizowana?
Jeśli pierwsze to w sumie po dłuższym namyśle - seria o Chyłce i Zordonie Remigiusza Mroza. Tyle tylko, że to miał być zdaje się serial. Jeżeli film to Krąg pod reżyserią Jamesa Ponsoldta. Jeśli zaś chodzi o taką, która chciałabym żeby była zekranizowana to seria Inni Anne Bishop, seria Niezwyciężona Marie Rutkoski i seria Krucze Pierścienie Siri Peterson! Ucieszyłabym się też z ekranizacji książek Ursuli Le Guin i obiecywanej od wielu lat ekranizacji Metra Głuchowskiego.

8. Jakie masz plany na wakacje?
Jako studentka na ostatnim roku studiów magisterskich muszę powiedzieć uczciwie - zdać egzamin magisterski. Wszystko inne musi się temu podporządkować. Chciałabym też mieć już miejsce na doktorat oraz spędzić czas z przyjaciółmi i ukochanym w jakimś pięknym miejscu. Może wycieczka w góry lub nad jezioro? Uwielbiam wakacje na łonie natury, więc zapewne to będzie cel wszelkich podróży.

9. Jakiego książkowego zwierzaka mogłabyś przygarnąć pod swój dach?

To dopiero trudne pytanie! Ale zakochałam się w Hedwidze i Krzywołapie z uniwersum Harry'ego Pottera oraz.. nie wiem czy można to uznać za zwierzaka, ale Bagaż z książek Pratchetta. Nie mam wątpliwości, że z tą trójką byłabym bezpieczna. ;)


Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda Bagaż - to jest ta skrzynia z nóżkami, które zasłania na okładce napis „Świat Dysku”. Bagaż ma bardzo nietypowe poczucie humoru - mam przeczucie, że byśmy się świetnie dogadywali. :D

10. Możesz zmienić jedno zakończenie książki. Jaką wybierasz i co zmieniasz?
Moją pierwszą samodzielnie przeczytaną książkę z nieszczęśliwym zakończeniem czyli ostatni tom trylogii Bartimaeusa - Wrota Ptolemeusza Jonathana Strouda. Oczywiście, że zmieniam zakończenie!!

 
11. Wolisz okładki ze skrzydełkami czy bez?

Prawdę mówiąc być może w świecie czytaczy będę uchodzić za dziwaka, ale nie ma to dla mnie znaczenia. Wydane książki zawsze mają wady i zalety. W twardej oprawie dłużej wytrzymują i nie niszczą się, ale są bardzo ciężkie. W miękkiej bywa tak, że szybko się niszczą. W broszurowej czasami wypadają kartki, a skrzydełka źle się wyginają.

Nie lubię nikogo obligować, więc kto ma chęć może czuć się nominowany. :)

Niektóre zdjęcia pochodzą ze stron Wydawnictwa Media Rodzina oraz Prószyński i S-ka.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...